Strategia Bloober

Bloober przedstawił swoją strategię na lata 2023-2027. Czy jest przekonująca? Tak, trafia do mnie. Czy nadchodzące tytuły okażą się wielkim sukcesem? Oczywiście jak to w branży gamingowej bywa nie wiadomo. Gdybym miał podsumować całe wystąpienie Piotra Babieno na jednym slajdem, byłby to poniższy. 

źródłó: https://www.youtube.com/watch?v=gnZl1NXJvfc

Dodanie elementu akcji do gatunku horror ma zwiększyć potencjalną liczbę odbiorców pięciokrotnie. Zakładam, że cena takiej gry ze względu na jej złożoność również wzrośnie. Oznaczałoby to nawet większy niż pięciokrotny wzrost przychodów z jednego tytułu.

Wszystkie przedstawione współpracę pokazują, że firma myśli strategicznie i długofalowo chcąc się uczyć od lepszych od siebie w wielu aspektach. Zastanawia mnie jedynie współpraca z Draw Distance. Jak wiemy Serial Cleaners 2 nie okazał się hitem, a firma tworzy dużo prostsze gry od Bloobera. Pytanie czy udźwignie dużo większy projekt? Mam spore wątpliwości. Nie jestem też entuzjastą pokazywania fancy biur, ale jeżeli to ma przyciągnąć nowe talenty, to jestem w stanie przymknąć oko na wzrost kosztów. Tak czy inaczej polski deweloper w fajnym biurze i tak zarobi mniej, niż np. amerykański. Ale niech przewagą spółki będzie nie tylko tańsza od zachodniej siła robocza, ale mocno IP. Czego Blooberowi i jego załodze liczącej już 230 osób bardzo życzę. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *